Za nami mistrzostwa Polski w blitza

Mistrzostwa Polski seniorów w blitza skutecznie skusiły przynajmniej część szachistów UKS OPP. Pojechaliśmy więc do Bydgoszczy, by spróbować swych sił w turnieju, w których nie zabrakło nawet arcymistrzów.

Obsada mogła robić wrażenie – choć na zawody rozrywane w jednej z galerii handlowych nie przyjechała cała krajowa czołówka, to i tak w Bydgoszczy pojawiły się znani zawodnicy, w tym Bartosz Soćko, jak się okazało, nowy mistrz Polski w blitza.

Spośród reprezentantów UKS OPP zdecydowanie najlepiej spisał się Damian Śliwicki, który zajął wysokie trzydzieste pierwsze miejsce pokonując między innych trzech szachistów z tytułem kandydata na mistrza.

Po zakończeniu turnieju indywidualnego wzięliśmy udział również w zmaganiach drużynowych kończąc je na jedenastym miejscu. I tym razem najwięcej punktów zdobył Śliwicki, który utrzymał pierwszą deskę. Jeśli jednak brać pod uwagę tylko pojedyncze partie okaże się, że największym sukcesem była wygrana Janusza Tarczykowskiego, który pokonał znanego mistrza międzynarodowego Dominika Orzecha.

Wyniki turnieju indywidualnego:
1. Bartosz Soćko (KSz HetMaN Szopienice Katowice) – 12,5 pkt
2. Maciej Klekowski (UKS Hetman Częstochowa) – 12
3. Grzegorz Gajewski (KSz Polonia Warszawa) – 11

31. Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń) – 9
64. Janusz Tarczykowski (UKS OPP Toruń) – 7,5
102. Paweł Pawłowski (UKS OPP Toruń) – 6
127. Adam Musiał (UKS OPP Toruń) – 4,5
131. Konrad Marzec (UKS OPP Toruń) – 4

Wyniki turnieju drużynowego:
1. KSz. Odrodzenie Kożuchów – 19 pkt
2. GK Baszta MOS I Żnin – 18
3. KSz Warsaw Sharks Warszawa – 17

11. UKS OPP Toruń – 10


Comments are closed.