Szachiści UKS OPP Toruń Drużynowymi Mistrzami Województwa Juniorów!

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów rozgrywane tempem klasycznym tym razem odbyły się w siedzibie UKS OPP Toruń. Gospodarze zajęli w nich pierwsze miejsce!

Jeszcze tydzień przed zawodami nie było pewności, czy w ogóle się odbędą, co spowodowane było brakiem zgłoszeń. Na szczęście w kolejnych dniach prócz gospodarzy chęć startu przesłały jeszcze kluby ze Świecia i Żnina, dzięki czemu mistrzostwa mogły się odbyć, choć rozegrano je w dość kadłubowej formie – wszystkie zespoły już na starcie miały zapewnione medale, a zawody potrwały tylko jeden dzień, zamiast dwóch, jak pierwotnie planowano.

Nieparzysta liczba drużyn sprawiła, że w każdej rundzie jedna z nich musiała pauzować. Losowanie numerów startowych sprawiło, że gospodarze mieli do rozegrania swoje mecze od razu w dwóch pierwszych rundach. Jak się okazało, dwa zwycięstwa odniesione wówczas przez UKS OPP sprawiły, że losy złotego medalu już w tym momencie były rozstrzygnięte. Damian Śliwicki, Radosław Tamoń, Adam Bajko i Alicja Śliwicka najpierw wygrali 3:1 z Basztą Żnin, a następnie pokonali Gambit Świecie 2,5:1,5. Liderami drużyny byli Śliwiccy kończący mistrzostwa z kompletem punktów.

Trzecia runda przyniosła rozstrzygnięcie jeśli chodzi o srebrny medal. W pewnym momencie Gambit remisował z Basztą 1:1, jednak dalsze partie rozstrzygnął na swoją korzyść. Wygrana 3:1 dała szachistom ze Świecia srebrne medale i nagrody za drugie miejsce.

Mistrzostwa toczyły się w bardzo dobrym tempie – choć rozpoczęły się o 10:00, dobiegły końca już o 13:30. Warto też zaznaczyć dobrą atmosferę panującą w trakcie zawodów i sportową postawę wszystkich zawodników – sędzia Paweł Pawłowski nie musiał rozpatrywać żadnych reklamacji.

Dwie najlepsze drużyny wywalczyły prawo do startu w II lidze juniorów, która odbędzie się od 22 do 30 lipca w Szczyrku.

I runda:
UKS OPP Toruń – Baszta Żnin 3:1
Damian Śliwicki – Paweł Kaczmarczyk 1:0
Radosław Tamoń – Borys Paliwoda 0:1
Adam Bajko – Jakub Grochowalski 1:0
Alicja Śliwicka – Iwona Kaczmarczyk 1:0

II runda:
Gambit Świecie – UKS OPP Toruń 1,5:2,5
Jakub Ćwik – Damian Śliwicki 0:1
Wasyl Badyra – Radosław Tamoń 0,5:0,5
Cyprian Stolarski – Adam Bajko 1:0
Ewelina Pyżewska – Alicja Śliwicka 0:1

III runda:
Baszta Żnin – Gambit Świecie 1:3
Paweł Kaczmarczyk – Jakub Ćwik 0:1
Borys Paliwoda – Wasyl Badyra 0:1
Jakub Grochowalski – Cyprian Stolarski 0:1
Iwona Kaczmarczyk – Ewelina Pyżewska 1:0


Comments are closed.