Szachowy Charytatywny Turniej Miast – III miejsce dla drużyny z Torunia

Dnia 19.04.2022 r. w Bydgoszczy, 15 miejscowości, prawie 100 uczestników, w tym 4-osobowa drużyna z Torunia w składzie:

– Woźniak Dawid,

– Wróblewski Kamil,

– Szulc Piotr,

– Śliwicka Weronika,

wzięło udział w I Szachowym Charytatywnym Turnieju Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Miłośnicy królewskiej gry wsparli Centrum Opieki Perinatalnej im. Św. Łazarza w Bydgoszczy, które zajmuje się wsparciem rodzin oczekujących śmiertelnie chorych dzieci. To na rzecz tej placówki trafił dochód z wpisowego z imprezy – w sumie ponad 37 tysięcy złotych. – Brakuje słów wdzięczności, dziękuję wszystkim, którzy się w to zaangażowali – mówił Andrzej Mamys, szef Centrum.

Turniej rozegrano w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Jego celem było popularyzowanie szachów i uczczenie 676. urodzin Bydgoszczy. Wśród uczestników były, m.in. drużyny z Torunia, Tucholi, Koronowa, Żnina czy Pakości. – To jest wspaniały sport, który rozwija umysły młodych ludzi – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Gratuluję wszystkim, którzy zarażają młodych tą pasją.

Puchar i tytuł Charytatywnego Mistrza Województwa trafił do 4-osobowej drużyny z Bydgoszczy (drużyna z Torunia zajęła 3 miejsce)  i 10-osobowej drużyny z Szubina.

Dodatkowymi atrakcjami turnieju była symultana z ministrem Łukaszem Schreiberem (posiadającym pierwszą kategorię szachową z normą na tytuł kandydata na mistrza), który dał seans gry jednoczesnej z młodymi adeptami szachów.

Wyniki

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6277618505613312/

 


Comments are closed.