Sukcesy Damiana Śliwickiego w Ostródzie i Dąbkach

Damian Śliwicki rozegrał w sierpniu dwa bardzo dobre turnieje i zajął lokaty w pierwszej trójce zarówno w Ostródzie, jak i w Dąbkach.

Tradycyjny festiwal w Ostródzie odbył się w tym roku już po raz dziesiąty. Damian Śliwicki rozpoczął swój występ od trzech zwycięstw, po czym poniósł porażkę z Krzysztofem Budrewiczem, przyszłym triumfatorem całego openu. Jak się okazało, była to jedyna porażka torunianina, który wygrał następnie wszystkie pozostałe partie i z dorobkiem 8 punktów oraz rankingiem uzyskanym 2310 zajął drugie miejsce w całym turnieju.

W Ostródzie zagrał także Marcin Koźliński, który był dwudziesty dziewiąty w turnieju głównym i dwudziesty szósty w turnieju szachów szybkich.

Damian Śliwicki świetnie zaprezentował się także na koniec sierpnia w Dąbkach. Mając siódmy numer startowy zajął w tamtejszym openie trzecie miejsce z dorobkiem 6,5 punktu. Dwudziesta szósta była jego siostra Alicja, a pięćdziesiąty trzeci Radosław Tamoń. W Dąbkach rozegrano także mistrzostwa szkolne – w kategorii dziewczynek z klas III-IV szkół podstawowych jedenasta była Agata Tamoń.

Wspomniane wyniki pozwoliły Śliwickiemu podnieść ranking ELO na poziom 2126 i wypełnić tym samym ostatni warunek niezbędny do przyznania tytułu kandydata na mistrza, co zapewne niedługo nastąpi.


Comments are closed.