Rodzeństwo Śliwickich na II Lidze Juniorów

W niedzielę w Borowicach dobiegła końca tegoroczna edycja II Ligi Juniorów. UKS OPP Toruń nie brał udziału w tych rozgrywkach, jednak mimo to na starcie nie zabrakło jego reprezentantów – Alicja i Damian Śliwiccy zostali bowiem wypożyczeni do innych klubów na czas zawodów.

Alicja zagrała w barwach LKS Chrobry Gniezno na szachownicy do lat 18, a więc w znacznie wyższej kategorii wiekowej. Mimo to grając ze starszymi rywalkami spisała się bardzo dobrze i w jedenastu partiach zdobyła 9,5 punktu (drugi wynik na tej szachownicy) uzyskując ranking 2042 i zyskując kolejne punkty do ELO.

Jej starszy brat Damian wystąpił na trudnej pierwszej szachownicy w MMKS Wieniawa Leszno. Początek nie był udany, gdyż Śliwicki zaczął od “długiej roszady”, jednak później było już znacznie lepiej – w ostatnich sześciu rundach zdobył 5,5 punktu, a łącznie na dystansie jedenastu rund uzyskał ich 6,5, tracąc jednak nieco punktów ELO.

W końcowej klasyfikacji klub z Gniezna był siedemnasty, a z Leszna trzydziesty pierwszy w gronie czterdziestu jeden drużyn. Ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy MTSZ Mińsk Mazowiecki.


Comments are closed.