Przed nami finałowe Grand Prix!

W sobotę w siedzibie UKS OPP odbędzie się ostatni turniej w bieżącej edycji Grand Prix Torunia. Pierwsza runda jak zwykle zaplanowana jest na godzinę 10:00. Finałowe zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż w klasyfikacji generalnej praktycznie każdej kategorii wiekowej nie brak licznych znaków zapytania.

Wśród seniorów na czele jest Oskar Górniewicz, jednak jego przewaga nad Damianem Kamińskim wynosi zaledwie 0,5 punktu, co zapowiada interesującą rywalizację między tą dwójką aż do ostatniej partii. W klasyfikacji Open Junior (od 15 do 18 lat) prowadzi Tomasz Czarkowski, który ma 1,5 punktu więcej niż Adrian Żakowski. Który z zawodników UKS OPP będzie mógł cieszyć się z pierwszego miejsca?

Również w gronie młodszych szachistów nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Bardzo ciekawie zapowiada się ostatni turniej jeśli chodzi o kategorię do lat 15. Po sześciu turniejach Jakub Kwiatkowski i Kacper Daniszewski mają bowiem po 34 punkty – idealny remis tuż przed finałową rywalizacją nie zdarza się często. W kategorii do lat 12 również mamy dwóch szachistów, którzy zdecydowanie “uciekli” konkurentom – to Jan Dudziński i Adam Bajko. Przed ostatnim turniejem punkt przewagi ma ten pierwszy.

Wszystko jasne jest tylko w kategorii najmłodszych – w grupie do lat 10 zdecydowanie prowadzi Adam Kopaczewski. Emocji nie zabraknie za to jeśli chodzi o walkę o trzecią pozycję – swoje aspiracje do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium zgłasza trzech szachistów.

Seniorów prosimy o zapisanie się drogą internetową za pośrednictwem programu ChessArbiter – umożliwi to sprawne i punktualne rozpoczęcie turnieju. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Zapraszamy do UKS OPP w sobotnie przedpołudnie i zachęcamy do zapoznania się z pełną aktualną klasyfikacją generalną – WYNIKI.


Comments are closed.