Pięciu szachistów UKS OPP zagrało w mistrzostwach Klubu Szachowego “64” Toruń w blitza

Klub Szachowy “64” Toruń zorganizował w sobotę, 8 września, otwarte mistrzostwa w szachach błyskawicznych. Z okazji do gry w blitza skorzystało pięciu reprezentantów naszego klubu.

Na starcie mistrzostw, rozgrywanych w atmosferze turnieju typowo towarzyskiego, stanęło czternastu szachistów z Torunia i Bydgoszczy. Najwyższym rankingiem legitymował się Dariusz Sikorski (2082), jednak to nie on cieszył się na koniec z mistrzowskiego tytułu. Pierwsze miejsce przypadło bowiem reprezentantowi UKS OPP Damianowi Śliwickiemu, który wygrał dwanaście partii z rzędu i dopiero w ostatniej rundzie poniósł jedyną porażkę, nie mającą już wielkiego znaczenia.

Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Marek Olszewski, najlepszy z bydgoszczan, a na trzeciej jego imiennik Marek Lewandowski, który był jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym szachistą KSz “64”.

Oprócz wspomnianego Damiana Śliwickiego na starcie mistrzostw stanęło jeszcze czterech innych reprezentantów naszego klubu. Paweł Pawłowski był ósmy, Andrzej Harasimowicz jedenasty (sprawował jednocześnie funkcję sędziego głównego), Adam Musiał dwunasty, a Konrad Marzec czternasty.

Wyniki:

1. Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń) – 12 pkt.
2. Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz) – 11
3. Marek Lewandowski (KSz “64” Toruń) – 10,5
—-
8. Paweł Pawłowski (UKS OPP Toruń) – 5,5
11. Andrzej Harasimowicz (UKS OPP Toruń) – 4,5
12. Adam Musiał (UKS OPP Toruń) – 2
14. Konrad Marzec (UKS OPP Toruń) – 1

Pełne wyniki dostępne są na https://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3502/final_standings&13.html.


Comments are closed.