Mistrzostwach Europy Kobiet – Petrovac, Montenegro, 17-30.03.2023 r. – Wyniki

Polskę w Petrovacu reprezentowała 14 zawodniczek, w całym turnieju uczestniczyło 136 szachistek z 34 federacji (zawodniczki z Rosji i Białorusi grały pod flagą FIDE)

Z naszego regionu z numerem 54 według kolejności Międzynarodowej Federacji Szachowej  FIDE, została rozstawiona Alicja Śliwicka z Uczniowskiego Klubu Sportowego „OPP Toruń”.

Mistrzostwa były bardzo wyrównane, Alicja z uwagi na swój nr startowy, od początku turnieju trafiła na zawodniczki z czołówki listy, w tym pochodzącą z Rosji, obecną reprezentantkę Polski, Aleksandrę Malcewską (Aleksandra Maltsevskaya).

W sumie na 11 rund, Alicja zdobyła 7 punktów, tyle samo co zawodniczki od miejsca 14 do 27, co ostatecznie dało jej 23 miejsce. Zwyciężyła Arabidze Meri z Gruzji zdobywając 8,5 pkt.

Zaraz po Świętach Wielkanocnych czekają nas kolejne emocje, gdyż Alicja zakwalifikowała się do Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet, w których o tytuł Mistrzyni Polski 2023 zagra najlepsza 10  naszej reprezentacji kobiet. Mistrzostwa odbędą się w Warszawie w dniach 11-21.04.2023 r.


Comments are closed.