Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012/2013

Rywalizacja w tegorocznym cyklu Grand Prix dobiegła już końca. Przedstawiamy finałowe klasyfikacje generalne we wszystkich kategoriach wiekowych.

W grupie seniorów wyraźne zwycięstwo odniósł Janusz Tarczykowski, który zaledwie raz skończył turniej z dorobkiem mniejszym niż 5 punktów i już w kwietniu miał zapewniony końcowy sukces. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Woźniak, a na trzecim Marek Lewandowski.

Puchar za sukces w kategorii Open Junior powędrował w ręce Tomasza Czarkowskiego, który wyprzedził Konrada Drozdowskiego i Damiana Śliwickiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że ci dwaj grali nieco rzadziej – odpowiednio w pięciu i dwóch z ośmiu rozegranych turniejów.

Do samego końca nie było wiadomo kto wygra w kategorii do lat 15. Ostatecznie lepszy start w maju pozwolił awansować na pierwsze miejsce Dominikowi Sujkowskiego, który o 1,5 punktu wyprzedził Davida Woźniaka.

Kwestia zwycięstwa była za to rozstrzygnięta już przed miesiącem w kategorii do lat 12. Wygrał reprezentant Promienia Kowalewo Pomorskie Mateusz Jaskulski.

Pasjonujący bój w kategorii do lat 10 stoczyli Adam Kopaczewski i Michał Moszczyński. Obydwaj w gronie najmłodszych nie mieli sobie równych i zyskali bardzo dużą przewagę nad innymi szachistami. Ostatecznie o pół punktu lepszy okazał się torunianin.

Wszystkim szachistom gratulujemy i zapraszamy do udział w Grand Prix 2013/2014!

Końcowa klasyfikacja generalna


Comments are closed.