Klasyfikacja generalna Grand Prix po lutowym turnieju

W bieżącej edycji Grand Prix przeprowadziliśmy już pięć z zaplanowanych ośmiu turniejów. Przedstawiamy aktualne klasyfikacje generalne we wszystkich grupach wiekowych.

W grupie Open Senior na prowadzeniu umocnił się Janusz Tarczykowski. Reprezentant UKS OPP ma już cztery punkty przewagi nad Markiem Lewandowskim i Krzysztofem Woźniakiem i pięć i pół nad Pawłem Pawłowskim oraz Danielem Ludwińskim. Jest to jedyna grupa, w której lider ma na tyle wyraźną zaliczkę nad rywalami.

Ciekawie zrobiło się w kategorii Open Junior. Nieobecność Konrada Drozdowskiego wykorzystał Tomasz Czarkowski, który dogonił dotychczasowego lidera – obydwaj mają teraz po szesnaście punktów. Sklasyfikowany na trzecim miejscu Adrian Żakowski traci do nich już sześć “oczek”, jednak jednocześnie ma sporą zaliczkę nad kolejnymi zawodnikami.

Zacięta rywalizacja szykuje się do końca także w grupie do lat 15 – Dominika Sujkowskiego i Davida Woźniaka dzieli bowiem zaledwie pół punktu. Szanse na doścignięcie tej dwójki ma już tylko Jerzy Czarkowski.

Równie małe różnice wytworzyły się wśród szachistów do 12 roku życia. Na czele plasuje się Aleksander Branicki z przewagą pół punktu nad Szymonem Jaskuskim. Za plecami tej dwójki plasuje się z niewielką stratą liczba grupa szachistów, którzy walczą co najmniej o trzecią pozycję.

Wśród najmłodszych szukać należy szachisty z największym łącznym dorobkiem punktowym jeśli chodzi o wszystkie grupy wiekowe. Adam Kopaczewski, bo o nim mowa, uzbierał aż dwadzieścia sześć punktów. Mimo to wciąż nie ma dużej przewagi, gdyż po piętach depcze mu Michał Moszczyński. Największe szanse na zajęcie trzeciego miejsca mają Adam Stanowski i Jakub Masłowski.

Łącznie we wszystkich grupach klasyfikujemy już dziewięćdziesiąt osiem osób! Kolejny turniej zaplanowany jest na 2 marca. Zapraszamy.

Aktualne klasyfikacje generalne po lutowym Grand Prix


Comments are closed.