Klasyfikacja generalna Grand Prix po kwietniowym turnieju

Tegoroczna rywalizacja w cyklu Grand Prix Torunia w szachach szybkich powoli dobiega już końca. Przedstawiamy aktualne klasyfikacje generalnej po siedmiu z ośmiu turniejów.

W grupie Open Senior wszystko jest już jasne – zwycięstwo w klasyfikacji łącznej zapewnił sobie Janusz Tarczykowski. W tej chwili ma on na koncie 33 punkty i czteropunktową przewagę nad Krzysztofem Woźniakiem, jednak dodatkowo w zapasie posiada nieliczony najgorszy rezultat wynoszący 4,5 punktu – po doliczeniu tego wyniku okazuje się, że faktyczna przewaga to aż 8,5 punktu. Nawet w przypadku ewentualnej absencji w majowym turnieju lider i tak utrzyma więc co najmniej 1,5 punktu ze swojej zaliczki.

Blisko rozstrzygnięć jest też już w grupie Open Junior. Na czele plasuje się Tomasz Czarkowski, który o 3,5 punktu wyprzedza Konrada Drozdowskiego. Ten ostatni grał jednak tylko w czterech turniejach, podczas gdy na dorobek lidera składają się punkty z sześciu zawodów.

Arcyciekawie jest w pozostałych trzech kategoriach wiekowych. W grupie do lat 15 Dominik Sujkowski ma w dalszym ciągu zaledwie 0,5 punktu przewagi nad Davidem Woźniakiem, co oznacza, że wszystko rozstrzygnie się dopiero w maju.

Nie inaczej jest wśród dwunastolatków – nowym liderem został Mateusz Jaskulski, który także o 0,5 punktu wyprzedza prowadzącego do tej pory Aleksandra Banickiego.

Identyczna różnica dzieli także dwóch czołowych zawodników w grupie do lat 10. Jeszcze przed kwietniowym turniejem wydawało się, że Adam Kopaczewski jest o krok od końcowego sukcesu, jednak ostatni słabszy start sprawił, że ponownie ma tylko 0,5 punktu zaliczki nad Michałem Moszczyńskim.

Łącznie we wszystkich grupach klasyfikujemy już sto piętnaście osób! Kolejny turniej zaplanowany jest na 4 maja. Już dziś zapraszamy 🙂

Aktualne klasyfikacje generalne po kwietniowym Grand Prix


Comments are closed.