IV liga: Porażki z Więcborkiem i Bydgoszczą

Nasze drużyny grające w IV lidze nie miały szczęścia w przedostatniej kolejce rozgrywek sezonu 2012/2013.

Startujący w grupie A zespół UKS OPP II pojechał na mecz do Więcborka z tamtejszą LZS Wieżą w osłabionym składzie – walkowerem oddana została pierwsza szachownica. Okazało się to brzemienne w skutkach – na pozostałych deskach rywalizacja skończyła się wynikiem remisowym, co oznaczało, że łącznie gospodarze triumfowali 3:2. Dla naszej drużyny punkty zdobyli Tomasz Czarkowski i Andrzej Harasimowicz , który pokonał mającego dotąd 6,5 pkt na 7 możliwych Stanisława Mazura i jest już o krok od zdobycia II kategorii szachowej.

W grupie B UKS OPP III podejmował u siebie PKS Leśny I Bydgoszcz. Niestety, skończyło się na porażce 1,5:3,5. Na pierwszej szachownicy pół punktu zdobył Radosław Tamoń, ponadto walkowerem dorobek drużyny wzbogaciła jego siostra Agata, jednak w pozostałych partiach triumfowali goście.

W tabeli grupy A UKS OPP II zajmuje piąte miejsce. W grupie B trzecia drużyna jest aktualnie ósma. 10 marca w ostatniej kolejce nasze zespoły zmierzą się odpowiednio z KSz 64 Toruń i WKSz-1938 II Włocławek.


Comments are closed.