IV liga: Porażki na zakończenie sezonu

Nie tak miały potoczyć się mecze kończące sezon 2012/2013 w IV lidze. Obydwie nasze drużyny poniosły wysokie porażki.

Zespół UKS OPP II rywalizujący w grupie A mierzył się w ostatniej kolejce z KSz. 64 Toruń w derbach miasta. Nasi goście już wcześniej zapewnili sobie awans do III ligi i pokazali, że nieprzypadkowo wygrywali wcześniej mecz za meczem. Pojedynek zakończył się naszą porażką 0:5.

Na pierwszej szachownicy Tomasz Czarkowski szybko uznał wyższość Dariusza Sikorskiego. Na drugiej desce zawodnik gości Oskar Górniewicz rozpoczął otwarciem Anderssena 1. a3?! i mimo zastosowana tak nietypowego otwarcia zdobył punkt na Andrzeju Harasimowiczu. Konrad Marzec walczył przeciwko obronie sycylijskiej przeciwko Olgierdowi Zielińskiemu, lecz nie zdołał jej sforsować. Z kolei Krzysztof Woźniak zastosował obronę francuską w partii z Markiem Lewandowskim, co jednak nie wystarczyło do odniesienia sukcesu. Na szachownicy kobiecej wygrało doświadczenie – Dominika Pałka pokonała 12-letnią Annę Małkiewicz.

W grupie B UKS OPP III rozegrał mecz wyjazdowy z WKSz-1938 II Włocławek. Na pierwszej szachownicy oddany został przez nas walkower, natomiast spośród rozegranych partii tylko jedna skończyła się sukcesem. Weronika Sadowska pokonała bowiem Oliwię Więckowską i zdobyła punkt, co jednak nie uchroniło toruńskiego zespołu od porażki 1:4.

Mimo nieudanego pożegnania z tegorocznymi rozgrywkami UKS OPP II zajął w końcowej tabeli dobre piąte miejsce. Nieco gorzej w przekroju całego sezonu radził sobie UKS OPP III, który zajął ósmą pozycję.


Comments are closed.