IV liga: Porażka i remis w 4. kolejce

Nie było łatwo naszym szachistom w czwartej kolejce rozgrywek IV ligi. Druga drużyna poniosła wysoką porażkę w Nakle, natomiast trzeci zespół zremisował u siebie z MGOK Mrocza.

Zespół NOK I Nakło był faworytem meczu z UKS OPP II Toruń i mimo starań nasi reprezentanci musieli niestety uznać wyższość rywali przegrywając 1:4. Gospodarze wygrali trzy partie; w pozostałych dwóch padły natomiast remisy, które dla UKS OPP uzyskali Piotr Szudy i Anna Małkiewicz. Pozytywną niespodziankę sprawił w szczególności p.Piotr, który zremisował ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem.

Bardziej korzystnym wynikiem skończył się mecz UKS OPP III Toruń – nasza drużyna zremisowała 2,5 do 2,5 z MGOK Mrocza. Obiektywnie należy jednak przyznać, że jest to remis mocno szczęśliwy – goście przyjechali do Torunia w zaledwie trzyosobowym składzie co oznacza, że oddali dwa punkty walkowerem. Na szachownicy jedyną połówkę dla naszego klubu zdobył Kacper Daniszewski.

W tabeli grupy A druga drużyna UKS OPP mimo wspomnianej porażki w Nakle nadal plasuje się wysoko – obecnie klasyfikowana jest na czwartym miejscu. W grupie B, gdzie gra trzeci zespół, sytuacja wygląda identycznie – nasi szachiści także znajdują się tuż za podium. Do końca rozgrywek w obu grupach pozostało jeszcze po pięć kolejek ligowych.


Comments are closed.