III liga: Ta niedziela nie była dla nas

W mocno rezerwowym składzie udała się na kolejny zjazd III ligi nasza pierwsza drużyna. 9 grudnia w Bydgoszczy nie udało się niestety uniknąć porażek.

W meczach przeciwko WKSz-1938 Włocławek i OSiR Pozkal Inowrocław zabrakło Alicji i Damiana Śliwickich oraz Damiana Kamińskiego. Na szachownicy kobiecej nasz zespół zagrał bez zastępstwa, w związku z czym punkty zostały oddane walkowerem, natomiast na szachownicach męskich wystąpili Jerzy Jabłoński i debiutujący w III lidze Marcin Koźliński.

Mecz z klubem z Włocławka skończył się niestety wysoką porażką 0,5-4,5, a honorową połówkę zdobył Janusz Tarczykowski, który zremisował z Pawłem Grochowalskim. W spotkaniu z drużyną z Inowrocławia było już lepiej, jednak i tak nie udało się uniknąć przegranej 2:3. Swoją partię wygrał Tarczykowski, mierzący się z doświadczonym kandydatem na mistrza Mirosławem Gawrońskim, natomiast Zwara i Koźliński nie rozstrzygnęli swych pojedynków i skończyli je remisowo.

W III lidze rozegrano już siedem z jedenastu rund. UKS OPP Toruń zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu dużych punktów. Kolejny mecz zaplanowany jest na 13 stycznia – nasza drużyna jedzie wówczas do Szubina, gdzie zmierzy się z tamtejszym LZS-em.


Comments are closed.