III liga: Kapitalny początek sezonu UKS OPP!

Znakomicie zaprezentowali się szachiści UKS OPP na pierwszym zjeździe III ligi. Dwa trudne mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami co oznacza, że w tabeli ligowej zajmujemy pierwsze miejsce!

Pierwsza drużyna UKS OPP przystąpiła do rozgrywek III ligi z siódmym średnim rankingiem (1865), podczas gdy SSz Pocztowiec Bydgoszcz był pod tym względem najlepszy (2129). Bydgoszczanie byli więc faworytami inauguracyjnego spotkania, jednak raz jeszcze okazało się, że rankingi nie grają! Nasz zespół wygrał aż 3,5-1,5 sprawiając tym samym dużą niespodziankę.

W drugiej rundzie nasi reprezentanci poszli za ciosem i znów okazali się lepsi, tym razem pokonując MKS Emdek Bydgoszcz. Mecz znów zakończył się wynikiem 3,5-1,5 co oznaczało, że UKS OPP jako jedyny wygrał na pierwszym zjeździe obydwa mecze ligowe!

Największy wpływ na takie rozstrzygnięcia mieli Alicja Śliwicka i Jerzy Jabłoński. Mistrzyni Europy do lat 10 sprawiła małą niespodziankę szczególnie w pierwszej partii, gdy pokonała Anikę Lewandowską. Z kolei Jabłoński, weteran toruńskich szachów i wielokrotny mistrz miasta, trafił do składu w zastępstwie Damiana Kamińskiego i raz jeszcze pokazał swą siłę grę, także pokonując obydwu rywali.

Kolejna runda zaplanowana jest na 18 listopada. UKS OPP podejmie wówczas Gambit Świecie.

Wyniki:
SSz Pocztowiec Bydgoszcz – UKS OPP Toruń 1,5 – 3,5

Jaroch, Paweł 1 – 0 Śliwicki, Damian
Jaroch, Karol ½ – ½ Tarczykowski, Janusz
Ziółkowski, Dawid 0 – 1 Zwara, Szymon
Łunkiewicz, Dariusz 0 – 1 Jabłoński, Jerzy
Lewandowska, Anika 0 – 1 Śliwicka, Alicja

UKS OPP Toruń – MKS Emdek Bydgoszcz 3,5 – 1,5
Śliwicki, Damian ½ – ½ Maciejewski, Mikołaj
Tarczykowski, Janusz 1 – 0 Budnik, Mateusz
Zwara, Szymon 0 – 1 Mikołajczak, Wojciech
Jabłoński, Jerzy 1 – 0 Kowalski, Roman
Śliwicka, Alicja 1 – 0 Borkowska, Zuzanna


Comments are closed.