Grudniowe Grand Prix: Zwycięstwa Janusza Tarczykowskiego i Michała Moszczyńskiego

Grand Prix 2012/2013 nabiera rozpędu – za nami już trzy turnieje. Grudniowa rywalizacja miała szczególny charakter, gdyż odbyła się w ramach akcji “Szachiści grają dla Polonii”. W grupie dorosłych wygrał Janusz Tarczykowski, natomiast wśród dzieci nie do ugryzienia dla rywali był Michał Moszczyński.

Pierwsza edycja akcji “Szachiści grają dla Polonii” miała miejsce przed rokiem – wtedy torunianie mieli okazję ją wspomóc grając na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK. W bieżącym roku turniej połączony został z trzecią rundą naszego Grand Prix. Całkowity dochód z wpisowego przeznaczony został na wsparcie akcji, jednak szachiści mimo to nie mogli narzekać na brak nagród – na najlepszych czekało bowiem wiele nowości książkowych.

Zwycięzcą w grupie seniorów został Janusz Tarczykowski, który wywalczył sześć punktów tracąc dwie połówki po zremisowanych partiach. Dorobek pięciu oczek pozwolił natomiast na zajęcie miejsc w czołowej trójce Markowi Lewandowskiemu oraz Jerzemu Jabłońskiemu.

Najlepszym juniorem był Konrad Drozdowski, który zajął czwartą pozycję. Łącznie na starcie stanęło dwudziestu zawodników.

Jeszcze lepsza frekwencja była w grupie dzieci, gdzie po raz kolejny błysnęli Michał Moszczyński i Adam Kopaczewski. Dwaj zdecydowanie najlepsi uczestnicy turnieju wygrali sześć partii, a w bezpośrednim pojedynku między sobą zremisowali. Punktacja pomocnicza wskazała ostatecznie na młodego grudziądzanina.

Wyniki grudniowego Grand Prix dostępne są TUTAJ (grupa seniorów) oraz TUTAJ (grupa dzieci)


Comments are closed.