1. Otwarty Turniej Grand Prix Torunia Fundacja In Spe 2022/2023 – Wyniki, Galeria zdjęć

W sobotę 3 września 2022 r. ruszyła kolejna edycja z cyklu  Grand Prix Torunia Fundacja In Spe 2022/2023, organizowana przez UKS „OPP Toruń”. Turnieje mają charakter otwarty, odbywają w Dom Muz Podgórz – Dwór Artusa, przy ul. Poznańskiej 52 w Toruniu.

Podobnie ja w ubiegłym cyklu, Grupa OPEN A  składa się z 9 rund. W grupie OPEN B – Dzieci do lat 12,  mogą uczestniczyć również zawodnicy, którzy chcą uzyskać normę na kategorię V i IV.

W  pierwszym turnieju GPT  2022/2023, w grupie OPEN A  z wynikiem 8,0 pkt zwyciężył Mariusz Darowicki z KS Royal Chess Bydgoszcz. Tuż za nim z dorobkiem 7,5 pkt uplasował się jego klubowy kolega, Przemysław Szmidt. Trzecie miejsce, uzyskując 7,0 punktów zdobył Szymon Zając z UKS „OPP Toruń”. Nagrody finansowe odebrali: za Najlepszego Juniora  do lat 18 Szymon Mioduszewski, Seniora 60+  Krzysztof Woźniak,  Najlepszą Kobietę Weronika Śliwicka, Najlepszego zawodnika z rankingiem FIDE do 1300 Piotr Szulc. Nagroda specjalna dla Najlepszego Juniora do lat 14 została przyznana dla Semena Platovskyi z Ukrainy.

W grupie OPEN B zwyciężył Szymon Witkowski przed Olafem Stańczak oraz Adamem Szczeszek.

Jak co roku cykl Grand Prix Torunia odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Wyniki:

Open A

Open B

Galeria zdjęć

 


Comments are closed.